تماس مستقیم تلفنی
مشاوره مستقیم واتساپی

نظرات مشورتی کانون سردفترداران مرکز

نظریه مشورتی

نظرات مشورتی کانون سردفترداران مرکز در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰

  • چنانچه مدیران شرکت در چهار چوب اساسنامه اقدام به اعطای وکالت در خصوص امورات شرکت کنند این امر بلامانع است .
  • ملک مسکونی، چنانچه در آن فعالیت و حرفه و کارو تجارت صورت گیردمیتوان برای آن حق سرقفلی و یا کسب و پیشه و تجارت متصور بود . منظور از قانون روابط موجر و مستاجرمصوب سال 76 که در این باب اماکن مسکونی را مستثنی نموده مراد ملک مسکونی که فعالیت تجاری در آن میشود و این حق برای مستاجر ایجاد خواهد شد نیست .
  • نحوه عملکرد اعاده به وضع سابق موضوع ماده 39 قانون اجرای احکام در مورد سندی که بموجب ماده 71 ابطال گردیده بدین نحو است که صرفا حاشیه دفتر که مراتب ابطال سند قید شده ، ابطال میگرددو مراتب باید به ثبت هم اعلام شود .
  • اخیرا نمونه وکالتهای گمرکی ارائه شده که حق توکیل ندارد ولی در قسمت متون حقوقی عبارت( حق توکیل ندارد باستثنای کارمند کارگزار) نوشته میشود در این حالت دفاتر باید به روش درست عمل کنند یعنی یا حق توکیل باشد یا این عبارت حذف شود که تناقضی ایجاد نشود .
  • اخیرا نامه ای مشاهده شده از امور اسناد که در آن اعلام شده نسخه پشتیبان صرفا جنبه احتیاطی دارد و عدم امضای آن موردی ندارد . اکر قرار بر اقدام به شکل قانونی ست نسخه پشتیبان حتما باید به امضای اصحاب معامله برسد . بدون امضا ، نسخه پشتیبان ، یا اصالت دارد یا نه . حد وسطی وجود ندارد .
  • چنانچه در سند قطعی غیر منقول شرط حق فسخ برای فروشنده وجود داشته باشد ، امکان فسخ هست و با اخذ استعلام از دارایی میتوان این فسخ را اعمال نمود.
  • وکالتنامه ای بصورت عادی تنظیم شده و بلاعزل نیست . چنانچه قصد تفویض این وکالت بصورت بلاعزل وجود داشته باشد انجام آن بلااشکال است . وکیل دوم ، وکیل وکیل اول است همانطور که وکیل موکل اول است و موکل اول میتواند نسبت به عزل وکیل دوم اقدام کند .

 

پیشنهاد نویسنده : قرار منع تعقیب دادسرا

 

نظرات خود را در ارتباط با مقاله بنویسید؛ منتظر مقالات مشابه نظرات مشورتی کانون سردفترداران مرکز در وبسایت سروش سلامیان باشید.

موفق باشید.

 

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

*

code